Ciepłolecznictwo: gdy jest ciepło staje się lekarstwem

Zimą staramy się, aby się ogrzać. Nic dziwnego, bo ciepło ma leczniczy zalety. Chociaż termoterapia jest najbardziej znany z bólu mięśni, jego zastosowanie wykracza daleko poza jego ramy. W domu i w szpitalu.

Herbaty ziołowe okłady … nasze babcie już wykorzystują lecznicze właściwości ciepła. Ale obecnie, dano znać imię, ciepłolecznictwo, i jest on używany w formy są tak samo zróżnicowane, jak gorące kompresy, kąpiele, termofory, promienie podczerwone lub usg. Aby złagodzić przewlekły ból lub pozbycie się nowotworu złośliwego. Ciepło, ma wiele zalet: stwarza rozszerzenie naczyń krwionośnych, co przyczynia się do dotlenienie tkanek i relaksem.

To także pozwala lepiej naprawę i regenerację komórek i spowalnia transmisję nerwowych bólu. Lepiej, gdy jest bardzo wysoki i skoncentrowany, to cauterises, leczy, a nawet niszczy tkanki … oczywiście, że każdy medal na odwrotną. Ciepło może spalić i powodować poważne i nieodwracalne uszkodzenia. W związku z tym nie należy nakładać bezpośrednio na skórę w wysokiej temperaturze, a także nie stosować na niedawnej kontuzji .

Plastry ciepła przy mięśniowych i bólach stawów

Złe postawy, aktywności fizycznej, starzenie się … mięśnie i stawy regularnie Plastry ciepła przy mięśniowych i bólach stawówzmuszają nas cierpieć. Za cały ten ból pochodzenia mechanicznego, Nie ma nic lepszego, niż przez zastosowanie ciepła. “Rozluźnia mięśnie , wspomaga krążenie krwi i zmniejsza ból wiadomości wysyłane do mózgu” – mówi Antoni Camacho, masażysta w Нарбоне. Ciepło niemal natychmiast łamie “bóle-skurcze-ból” transmisji. Plastry zapachu®, Nexcare®, kneipp masaż oleju grejpfrut pasja stawów®, Syntholkiné®, na parkingu®, Урго®, Voltacare nie brakuje rozwiązań, począwszy od plamy kleju ogrzewanie, które pozostają aktywne w ciągu 8 do 10 godzin ®, itp.).

Odpowiedni produkt: dzisiaj urządzeń, które unieruchamiają staw, przy jednoczesnym jej podgrzewaniu. To jest ten przypadek, na przykład, z nadgarstka-calowy klamra lub duet term pas, który pracuje z Actipoche cieplnej pakiet.

Pary wodnej, aby uspokoić kaszel

Oddechowego zatorów jest bardzo powszechne w okresie zimowym. Wdychanie pary wodnej pozostaje jednym z najlepszych sposobów, aby zmniejszyć katar, kaszel i zapalenie oskrzeli, ułatwiając śluzu i ewakuować ich łatwo. Nie tylko pomaga lepiej oddychać , ale on unika astmą nadkażenia. Co do metody, to po prostu. Gorącej wody (ale nie wrzącej) należy wlać do dużej miski, umieścić nad głową, przykryć ręcznikiem i запарить na 10 minut, 2-3 razy dziennie. Jednak uniknąć, w przypadku astmy lub alergii u dzieci.

Właściwy produkt można również wdychać par, idący od gorącego prysznica lub, lepiej, wanna z hydromasażem (między 35 a 39 ° C) na bazie olejków eterycznych (przygotowanie Typ Biobadol wanny lekarz).

Butelkę z ciepłą wodą do bólu brzucha

“Dzięki efekt rozszerzający naczynia, ciepło aktywuje krążenie krwi i zmniejsza Butelkę z ciepłą wodą do bólu brzuchaskurcze mięśni” – mówi Camacho. Ten spazmolityczne efekt jest szczególnie przydatny w przypadkach niestrawności związane z bólem (wzdęcia, zgaga itp.) lub miesiączki. Konkretnie, to wystarczy, aby położyć się i położyć na brzuchu w ciągu około dwudziestu minut termofor, wypełnionej gorącą wodą lub ręcznik podgrzewany w kuchence mikrofalowej co 5 minut. Zastosowanie ciepła będzie wolno rozluźnić mięśnie”, i, w zależności od przypadku, przyspiesza trawienie i tranzyt, lub ograniczenie skurcze macicy.

Odpowiedni produkt: spróbuj grzewczego poduszki z lnianym lub pestek wiśni (Oxypharm lub Sissel bielizna, Sissel® wiśni lub czereśni can® poduszki itp.). Bardzo dobrze się dopasowują, są one dopasowują się do morfologii i wszystkich części ciała (brzuch, ale także pleców lub szyi). Mają też przewagę utrzymać ciepło bardzo szybko, a odzyskać go bardzo powoli. Podgrzewana w kuchence mikrofalowej.

Aby zatrzymać zbyt wiele zasad

Menorrhagia, czyli nienormalnie długi lub nieprawidłowe okresy, zatruwają życie 25 do 35% kobiet w wieku powyżej 30 lat. Teraz możesz rozwiązać ten problem.  Ten chirurgicznie technika wykorzystuje ciepło, aby “spalić” ściany macicy (endometrium). Składa się z wprowadzenia mały balon (Thermablate®) lub dwubiegunowy elektroda (Novasure®) w macicy przez szyję i rozgrzewając je (przez płyn, w pierwszym przypadku i częstotliwość radiowa w drugim). Prawdziwa alternatywa usunięcie macicy (histerektomia), procedura ta jest wykonywana w warunkach ambulatoryjnych (wjazdu i wyjazdu na ten sam dzień) z lekkim znieczuleniu ogólnym. To jest zwykle dostępna w przypadku nieskuteczności leczenia farmakologicznego dla kobiet, które nie chcą ciąży.

Wskazówka: po tym, jak pracuje i wrócił do swego domu, nie czekać na ból brać leki przeciwbólowe, które zostały określone. Można stracić trochę krwi w pierwszy i mały szary lub czarny “skórki” w przyszłym miesiącu.

Do niszczenia guzów

Skupiający się ultradźwiękami dużym natężeniu (hifu) dla niszczy patologiczne tkanki, na który ma ona na celu, nie niszcząc okoliczne zdrowe tkanki, z powodu ciepła emituje. Są one używane w szczególności do leczenia mięśniaków macicy i łagodnego fibroadenoma piersi lub prostaty, ale także są one używane dziś dla zlokalizowanego raka prostaty i wątroby dzięki rozwojowi techniki załogowy (poprzez ablatherm® i jego następca, Endemiczne jeden®). “Ten metoda, który jest nieinwazyjny, pozwala uniknąć nacięcia i znacznie ogranicza ryzyko impotencja i nietrzymanie moczu z powodu bardziej radykalnego leczenia, operacji i radioterapii” – podsumowuje Dr Sebastian Крузет, urolog w Edward – w Lyonie.

Warto wiedzieć: ten nowy leczniczy podejście jeszcze nie opłaciło się kosztem ubezpieczenia społecznego, ale przy tym wspiera innowacyjny pakiet w badaniu prospektywnym, w tym 5500 pacjentów, za 6 lat w 42 publicznych i prywatnych szpitali .

PUVAtherapy do walki z problemami skórnymi

“Słoneczne promienie zostały wykorzystane empirycznie od niepamiętnych czasów w leczeniu niektórych chorób skóry i sztucznie stali Arsenału terapeutycznego dla wielu chorób skóry dziś” – podsumowuje francuskiego towarzystwa dermatologii (SFD). Przykład PUVAtherapy która składa się z ciało Pozafioletowymi (UV) promieni, po podaniu leków (od rodziny) i który pozwala leczyć zaawansowane lamp błyskowych łuszczyca, bielactwo, atopowe zapalenie skóry lub uczulenie na słońce.

Warto wiedzieć: słońce-to jest dobre dla skóry, ale w małych dawkach. Bo, ostatecznie, jest on odpowiedzialny za przedwczesne starzenie się skóry i rak skóry. Trzeba być ostrożnym, latem na plaży, zimą w górach. Nakładać krem na otwarte powierzchnie z indeksem ochrony dostosowanej do rodzaju skóry.

Infrared dla ciężkich oparzeń i wcześniaków

Promienie podczerwone mają wśród innych właściwości, zdolność penetracji Infrared dla ciężkich oparzeń i wcześniakóww skórę do 5 mm w głąb i zamieniają się w ciepło w tkankach. Są one szeroko stosowane w medycynie, bo je miękkie i równomierne ciepło pobudza krążenie krwi, rozszerza naczynia krwionośne, co poprawia dotlenienie tkanek. Zakładają, zwłaszcza w łóżku, zaprojektowane, aby utrzymać wcześniaki w odpowiedniej temperaturze (to się nazywa podczerwieni tabela), tak, że mogą one łatwo przytyć. Lampy na podczerwień również często są instalowane w spalonym pokoi, aby pomóc im utrzymać temperaturę ciała.

Odpowiedni produkt: lampy na podczerwień, jest często używany fizjoterapeutów, które są łatwo dostępne na rynku (np. firmy Philips lub Burer lampy). Mogą być używane, aby uspokoić małą chronicznego ból stawów lub mięśni, lub nawet zmiękczyć skórę przed zabiegami. Ceny różnią się w zależności od ich jakości, od kilkudziesięciu do kilkuset euro …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *